Tarım Makineleri

Anasayfa Sıfır Makineler

EKSANTRİK PULLUK

Pulluğumuz traktörle mükemmel uyum sağlar.pullukta kullandıgımız malzemeler yüksek kalite standardındadır.Ayrıca malzemeler yüksek sıcaklıkta tavlanarak sulanmakta ve düşük sıcaklıkta menevişten geçirilerek kalitesi artırılmakta dayanımı ve mukavemeti yükseltilmektedir. Pulluklarımızda kullandıgımız yüksek kalitelitedeki çeliklere işleme ve değer katma teknolojileri(kesme,delme,şekil verme,kaynak,ısıl işlem ve boyama) uygulanmaktadır.

TAM OTOMATİK HELEZYON YAYLI PROFİL PULLUK

Pulluğumuz traktörle mükemmel uyum sağlar.Pullukta kullandıgımız malzemeler yüksek kalite standardındadır.Ayrıca malzemeler yüksek sıcaklıkta tavlanarak sulanmakta ve düşük sıcaklıkta menevişten geçirilerek kalitesi artırılmakta dayanımı ve mukavemeti yükseltilmektedir.

MEKANİK AYARLI DÖNER KULAKLI PULLUK

Pullukta kullandıgımız malzemeler yüksek kalite standardındadır.Ayrıca malzemeler yüksek sıcaklıkta tavlanarak sulanmakta ve düşük sıcaklıkta menevişten geçirilerek kalitesi artırılmakta dayanımı ve mukavemeti yükseltilmektedir.

MEKANİK AYARLI PROFİL ŞASE PULLUK

Pullukta kullandıgımız malzemeler yüksek kalite standardındadır. Ayrıca malzemeler yüksek sıcaklıkta tavlanarak sulanmakta ve düşük sıcaklıkta menevişten geçirilerek kalitesi artırılmakta dayanımı ve mukavemeti yükseltilmektedir.

YAYLI ÇİZEL

Yaylı çizelin yayları sayesinde titreşimli ve emniyetli çalışma imkanı sağlanır.Yay sayesinde toprakta bulunan, taşlara ve köklere denk geldiği zaman bıçaklar ve ayak ekipmanlarının zarar görmemesi için sadece etkene maruz kalan ayak devre dışı bırakılır ve etkiden kurtulunca yay tertibatı sayesinde tekrar çalışmaya devam eder.

ÜSTTEN BASMALI HELEZON YAYLI KÜLTÜVATÖR

Toprağı devirmeden, yırtarak işler,kabartma yapar. Büyük toprak kesikleri kırar, yabancı otları kesikleri kırar. 20-25 cm derinlikte gevşek bir toprak yapısı oluşturur suyun infiltrasyonunu arttırır (Suyun geçirgenliğini arttırır).

DİK YAYLI KÜLTÜVATÖR

Tarladaki yabancı otları söker. Tarla yüzünü düzler. Çok otlu tarlalarda bile rahatlıkla çalışabilir. Derin izler bulunan tarlalarda rahatlıkla çalışabilir. Anız bozma ve nadas izlemesinde de kullanılır. Hafif tipli kültivatörler tohum yatağının hazırlanmasında da kullanılır.

AĞIR TİP GOBLEY DİSKARO

Üretimini yapmış olduğumuz " Ağır Tip Pistonlu Gobley Diskaro", üzerinde bulunan hidrolik piston ve tekerlekler sayesinde makinayı bir yerden bir yere taşıma işlemi kolayca yapılabilmektedir. Hidrolik piston ve tekerlekler, tarla sonlarında dönüşlerde büyük kolaylık sağlamakta, ön ve arka ünitelerin kavis açıları da piston sayesinde traktör üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

TRAKTÖR KUYRUK MİLİNDEN HAREKETLİ YEM EZME MAKİNALARI

Hareketlerini traktör kuyruk milinden alıp traktöre üç nokta ile bağlanan asma tip bir yem hazırlama makınasıdır. Makina, arpa, buğday, yulaf, mısır v.s. hububatların ezilerek öğütülmesi yöntemi ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yem hazırlamak amacıyla kullanılır.

TRAKTÖR KUYRUK MİLİNDEN HAREKETLİ YEM KIRMA MAKİNALARI

Hareketlerini traktör kuyruk milinden alıp traktöre üç nokta ile bağlanan asma tip bir yem hazırlama makınasıdır. Makina, arpa, buğday, yulaf, fiğ, mısır v.s. hububatların kırılarak büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara yem hazırlamak amacıyla kullanılır.

220 VOLT ELEKTİRİKLİ EZME MAKİNASI

Küçük ve orta boy aile işletmeleri için ekonomik ve pratik makinalardır. Hareketini üzerinde bulunan elektirik motorundan alır. Silindir valsler St52 malzemeden imal edilmiş olup sementasyon tavlaması yapılarak aşınmalara karşı mukavemet kazandırılmıştır.

380 VOLT ELEKTİRİKLİ YEM EZME MAKİNALARI

Hareketini 380 volt elektirik motorundan alarak sabit tip yem hazırlama makinasıdır. Makina arpa, buğday, yulaf, mısır, v.s. hububatların ezilerek öğütülmesi yöntemi ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yem hazırlamak amacıyla kullanılır.

380 VOLT ELEKTİRİKLİ YEM KIRMA MAKİNALARI

Hareketini 380 volt elektrik motorundan alarak sabit tip yem hazırlama makinesidir. Makine arpa, buğday, yulaf, mısır, v.s. hububatların ezilerek öğütülmesi yöntemi ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yem hazırlamak amacıyla kullanılır.

KURU SOĞAN VE SARIMSAK SÖKÜM MAKİNALARI

Makina kare kesitli söküm milinin batmasını sağlayan 2 adet disk ile dengelemiştir. Makinanın derinlik ayarı traktör hidrolik kumanda kolundan yapılmaktadır. Kare kesitli milin toprağa batması ile sökülen soğan konveyör bantta bulunan titreşim takozları sayesinde topraktan elenerek bir çizi (namlu)halinde tarlaya serilir.

KURU SOĞAN VE SARIMSAK HASAT MAKİNALARI

Topraktan sökülerek namlu halinde yeteri kadar kurutulmuş soğanın hasat edilmesi işleminde kullanılır. Makina, taşıma, kesme, sınıflandırma ve çuvallandırma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

KURU SOĞAN YÜKLEME MAKİNALARI

Topraktan sökülerek yeteri kadar kurutulmuş bir çizi (namlu)halindeki soğanın poliüratan rulo ve konveyör banttan oluşan sistem tarafından toplanarak titreşim makaraları ve aktarma bantları ile topraktan elenerek kamyon veya römorka yüklenmesini sağlayan bir araçtır. Makinanın asıl amacı yağışın bol olduğu yıllarda soğanın biran önce tarladan kaldırılarak depolanmasıdır.

Created by: Antalya Dijital Ajans